Mzdová agenda

Zpracování mezd patří mezi nejsložitější agendy v podnikání, přitom se týká prakticky každé společnosti bez ohledu na velikost.

Mzdová účetní se musí neustále vzdělávat a sledovat novinky v oblasti pojištění, daní, výměřovacích základů zdrávního pojištění, odpočitatelných položkách, hranicích v nemocenském pojištění, srážek ze mzdy, povinnostech zaměstanavatelů vůči OSSZ a mnoha dalších oblastech souvisejících se zákoníkem práce.

Argumenty pro svěření vedení mezd externí společnosti

Nižší náklady
Platíte buď paušální poplatek nebo za jednotlivé položky. Cena je vždy stanovena předem. Náklady na externí vedení mezd jsou mnohem nižší než náklady na vlastní mzdovou účetní.
Z hlediska mzdových nákladů, externí firmě neplatíte zdravotní a sociální pojištění, dovolenou, nemocenskou a další náklady. Nehrozí ani, že práci nikdo v době dovolené neudělá – naše společnost Vám garantuje dobře odvedenou práci a její zastupitelnost.

Kvalita
Naši zaměstnanci jsou pravidelně proškolováni a sledují změny v právních předpisech. Nemusíte tak zajišťovat školení z účetní a pracovně-právní problematiky, platit vstupné za semináře a přístupy k odborným dokumentům.
Disponujeme software, jsme schopni exportovat data do účetních systémů.
Nepřehlédneme žádný termín přihlášení či odhlášení zaměstnance ani odvodů.
Víme na co si dát pozor, dokážeme tedy správně vést mzdovou agendu.
Máme zkušenosti s kontrolami úřadů i pojišťoven a víme, co kontrolory nejvíce zajímá. Dokážeme tak kontrolu zkrátit na minimum a učinit z ní prostou formalitu.

Riziko
Pokud bychom pochybyli a byla Vám udělena pokuta nebo penále, škodu Vám uhradíme. Pro takové případy jsme pojištěni. Diskrétní přístup ke klientům je samozřejmostí.

Nabízíme

  • vedení mzdového účetnictví a mzdové agendy
  • vystavování potvrzení zaměstnancům
  • přihlášení a odhlášení zaměstnance na příslušné úřady
  • tisk výplatních pásek
  • zpracování evidenčních listů důchodového zabezpečení, mzdových listů a ročního zúčtování daně
  • zastupování na úřadech – ČSSZ, zdravotní pojišťovny, finanční úřad, úřad v práce při běžném konktaktu i v případě kontroly

Comments are closed